ناتوانی جنسی یا آنورگاسمی در زنان

درمان پرینورافی یا پرینئوپلاستی
درمان شلی واژن یا پرینورافی
۱۳۹۷-۰۷-۰۵
علائم یائسگی
علائم دوران یائسگی در خانم ها چیست؟
۱۳۹۷-۰۷-۱۰
نمایش همه
آنورگاسمی چیست

آنورگاسمی چیست

آنورگاسمی چیست؟ آیا درمان دارد؟

آنورگاسمی یک اصطلاح پزشکی برای زمانیست که بعد از تحریک جنسی به سختی به ارگاسم رسید، به دلیل پریشانی شخص می باشد. آنورگاسمی اتفاقی معمولی می باشد و در تعداد قابل توجهی از زنان هم دیده می شود. ارگاسم بسته به شدتش متفاوت می باشد. فرکانس ارگاسمشان هم برای تحریک متفاوت می باشد. به علاوه ارگاسم ها اغلب به نسبت سن، مسائل پزشکی یا داروهایی که مصرف می شود، تغییر می کند.

اگر فردی از اوج فعالیت های جنسی اش راضی باشد، هیچ جای نگرانی نیست. گرچه اگر از عدم ارگاسم و یا شدت ارگاسم رنج ببرد، با پزشک باید در رابطه با آنورگاسم مشورت کند. تغییرات زندگی و درمان ناتوانی جنسی می تواند مفید واقع شود.

علائم آنورگاسمی چیست؟

آنورگاسمی حسی از فشار فیزیکی و رهایی از تنش می باشد، که به همراه انقباضات ریتمیک غیر ارادی و عضلانی کف لگن می باشد. اما همیشه آنطور که فکر می کنید به نظر نمی رسد. راه رسیدن به ارگاسم در هر زنی متفاوت می باشد. یا در یک زن می تواند هر دفعه رسیدن به لذت جنسی متفاوت باشد.

با این تعاریف علائم عمده ناتوانی جنسی یا آنورگاسم، ناتوانی در رسیدن به اوج لذت جنسی می باشد یا اینکه زنی دیر به ارگاسم برسد. اما انواع مختلفی از ناتوانی جنسی می باشد :

آنورگاسمی چیست

  • Lifelong anorgasmia : به این معنیست که هیچ وقت لذت جنسی را تجربه نکرده اید.
  • Acquired anorgasmia : به این معنیست که فرد تجربه لذت جنسی را داشته است، اما حالا به سختی به ارگاسم می رسد.
  • Situational anorgasmia : به این شرح که فرد قادر به رسیدن لذت جنسی هست اما تنها در زمان و شرایط خاصی. اکثر زنان نمی توانند از طریق واژینال به اوج لذت جنسی برسند.
  • Generalized anorgasmia : به این معنی که فرد قادر به رسیدن لذت جنسی در هر موقعیتی نیست.
تماس با ما
آدرس مطب