آیا مشکلات ادرار را می توان با لیزر درمان کرد؟

بدتر شدن رابطه جنسی با پروستات
آیا پروستات با رابطه جنسی بدتر می شود؟
۱۳۹۷-۰۷-۱۷
لیزر واژن در دوران پریود
آیا در زمان پریود می توان لیزردرمانی کرد؟
۱۳۹۷-۰۸-۰۱
نمایش همه
لیزر واژن

لیزر واژن

آیا می توان برای درمان عفونت واژن و مشکلات ادراری بعد از یائسگی، لیزر کرد؟

با لیزر واژن می توان علائمی مثل خشکی واژن، تکرر ادرار یا بی اختیاری ادرار و ناراحتی به هنگام رابطه جنسی را بهبود بخشید.

درمان عفونت واژن یا مشکلات واژن با لیزر واژن

بیشتر زنانی که یائسه شده اند، از علائم ناراحت کننده ای رنج می برند. همچنین مشکل خشکی واژن یا آتروفی واژن دارند که می تواند بی اختیاری ادرار به همراه درد در رابطه جنسی را داشته باشد. متخصصان زنان به مجموعه ای از این علائم از جمله سندرم genitourinary یائسگی که می تواند منجر به ناراحتی کلی در بدن شود و رضایت جنسی را کاهش دهد. به گفته متخصص زنان زایمان خانم ها مجبور نیستند تمام عمرشان را به درد و ناراحتی و تحمل این مسائل بگذرانند. بلکه می توانند با روش هایی مثل جوانسازی واژن یا لیزر واژن و یا واژینال به درمان این مسائل بپردازند.

علاوه بر این مسائل امکان دارد مشکلاتی مثل عفونت واژن هم دیده شود. این عفونت می تواند معمولا گسترده تر شود و عواقب بدتری به دنبال داشته باشد. اکثر خانم ها با وجود عفونت حتی نمی توانند راحت بنشینند، در ضمن بوی بدی هم حس خواهند کرد. معمولا هم به خاطر برخورد یکسری مواد شیمیایی ممکن است این عفونت بدتر هم شود. اما نگران نباشید همیشه راه حلی برای این مسائل هست.

انواع عفونت واژن چیست؟

پزشکان معمولا چنین شرایطی را نتیجه التهاب واژن یا عفونت آن می دانند، که به آن واژینیت می گویند. شایع ترین نوع آن ها هم عبارتند از :

  • واژینوز باکتریال
  • کاندیدا یا عفونت قارچی
  • کلایمیدیا
  • گونوره
  • واژینیت غیر عفونی یا آلرژی
  • تریکومونیازیس
  • واژینیت ویروسی

با وجود اینکه انواع مختلفی از علائم عفونت واژینال می باشد، اما با تشخیص یک پزشک خبره و نیز لیزر درمانی می توان زودتر به درمان آن پرداخت.

لیزر واژن

لیزر واژن چطور به مشکلات واژن کمک می کند؟

لیزر درمانی در حال حاضر به طور گسترده ای در حال پیشرفت می باشد و برای درمان علائم مشکلات واژن بسیار تاثیرگذار بوده است. بسیاری از خانم ها به اشتباه می ترسند که از هورمون های موضعی خطر ابتلا به سرطان و سکته را افزایش می دهند. طبق مطالعه ای که روی سلامت زنان شده است، یک طرح تحقیقاتی که از سال ۱۹۹۱ شروع شده است، گزارش کرده است که با استروژن خوراکی بوده که سه برابر خطر سرطان سینه و سکته مغزی افزایش پیدا کرده بود.

لیزرتراپی هم یک پروسه آرام است و نیاز به چندین جلسه درمان دارد. با دنبال کردن این درمان، معمولا خانم ها تا یک ماه بهتر می شوند گزارش کرده اند که در علائمشان بهبودی مشاهده کرده اند. بسته به جوابی که می گیرند، درمان دوم آن ها باید روی بافت های عمقی انجام شود. بعد از دوره کامل سه ماهه جلسات لیزردرمانی، زنان معمولا نیاز به مراجعه یک بار در سال دارند.

یکی از روش های محافظه کارانه در مقایسه با جراحی می باشد. لیزرتراپی در مطب می تواند صورت گیرد و حتی بیماران می توانند خودشان بعد از انجام درمان به خانه برگردند.

تماس با ما
آدرس مطب