چرا بوتاکس واژن؟

مزایای لیزر جوانسازی واژن
آیا لابیاپلاستی با لیزر ممکن است؟!
۱۳۹۷-۰۵-۲۴
لیزردرمانی خشکی واژن
با لیزر می توان مشکلات ادراری را درمان کرد؟
۱۳۹۷-۰۶-۰۶
نمایش همه
علل انجام بوتاکس واژینال

علل انجام بوتاکس واژینال

علت انجام بوتاکس واژینال یا واژینیسموس چیست؟

چطور، چرا و هرچند وقت یک بار برای درمان واژینیسموس بوتاکس انجام می شود؟

به طور خلاصه : چگونگی انجام واژینیسموس

بوتاکس می تواند تحت بیهوشی توسط سوزن های کوچکی تزریق شود. یک دوز متوسط حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ واحد  تزریق می شود. این بوتاکس بین سه عضله مهم واژن که می تواند از نفوذ جلوگیری کنند، تقسیم می شود. بوتاکس بیشتری در داخل عضله ورودی استفده می شود، به خاطر اینکه این همان عضله ایست که معمولا نفوذ کردن را می بندد.

چرا بوتاکس برای واژینیسموس استفاده می شود؟

بخاطر اینکه می تواند عضلات اسپاتیک واژن که مانع نفوذ می شوند، را تضعیف کند.

هر چند وقت یک بار بوتاکس برای درمان واژینیسموس استفاده می شود؟

معمولا تنها یک درمان نیاز می باشد، حتی اگر بوتاکس تنها تا ۴ ماه بکشد. زمانی که انعقاد راحت باشد و مقاربت راحت باشد، دوزهای اضافی بوتاکس خیلی کم استفاده می شوند.

بوتاکس واژینیسموس چطور انجام می شود؟

بوتاکس با استفاده از سوزن کوچکی تحت بیهوشی و به صورت سطحی تزریق می شود. به راحتی می تواند بدون بیهوشی هم تزریق شود، مثل جاهای دیگر بدن از جمله صورت. معمولا نگرانی و اضطراب زیادی در چهره بیماران واژینیسموز دیده می شود، چون هرگونه تماسی با لگن به همراه تخلیه هوا به هنگام معاینه GYN می افتد. به همین دلیل است که بوتاکس حین بیهوشی انجام می شود، چون برای بیمار راحت تر می باشد.

علل انجام بوتاکس واژینیسموس

علت انجام بوتاکس واژن چه می باشد؟

بوتاکس باعث ضعیف شدن یا فلجی در عضله هدف می شود، که بستگی به دوز مصرفی آن دارد. هرچه عضله بزرگتر باشد، بوتاکس بیشتری لازم است. برای بیمارانی که مثلا در جراحی های زیبایی، چین و چروک بیشتری دارند، بوتاکس می تواند در دوزهای کمتری استفاده شود یا اینکه به مقدار زیادی مصرف شود تا کاملا فعالیت آن نقطه غیر فعال و فلج شود. به طور کاملا مشابه هم مقداری از بوتاکس برای واژن استفاده می شود که براساس درجه اسپاسم تعیین می شود، و اینکه چند ماهیچه شامل پروسه واژینیسموس می باشند.

هرچند وقت یک بار بوتاکس واژن انجام می شود؟

معمولا تنها یک جلسه برای تزریق بوتاکس و درمان vaginismus لازم می باشد. اکثر بیماران نیاز به جلسه دوم ندارند و می توانند مقاربت داشته باشند. عوامل بسیاری برای این دیدگاه مهم می باشند :

  • انعطاف و کشیدگی ماهیچه ها که تا یک سال به این صورت است و کمتر به آن حالت اسپاسم بر می گردد.
  • رسیدن به نفوذ به همراه کشیدگیو مقاربت که به کاهش ترس و نگرانی در این باره بسیار کمک می کند.

اثر بوتاکس واژن چقدر است؟

بوتاکس تقریبا چهار ماه طول می کشد و بعد از ۶ ماه اثراتش کم کم ناپدید می شود. در چنین زمانی، اکثر بیماران بدون درد مقاربت دارند و همچنان این کار را ادامه می دهند.

تماس با ما
آدرس مطب