درمان شلی واژن یا پرینورافی

مزایای تمرینات کگل
تمرینات کگل برای چه چیزی مفید است؟
۱۳۹۷-۰۷-۰۳
آنورگاسمی چیست
ناتوانی جنسی یا آنورگاسمی در زنان
۱۳۹۷-۰۷-۰۸
نمایش همه
درمان پرینورافی یا پرینئوپلاستی

درمان پرینورافی یا پرینئوپلاستی

آیا برای شلی واژن یا پرینورافی راه حلی هست؟

پرینئوپلاستی : قبل و بعد

همانطور که واژه جوانسازی واژن یا واژینوپلاستی را می شناسید، پرینوپلاستی هم نوعی جراحی زیبایی واژن و یا تنگ کردن واژن است که برای بهبود لذت جنسی خانم ها طراحی شده است. همچنین با تنگ کردن واژن می توان توانایی ارگاسم آن ها را بهبود بخشید. در حالت ایده آل، یک خانم بعد از تمریناتی که برای تقویت کف لگن انجام می دهد، بیشترین نتیجه لذت جنسی را خواهد برد.

چه کسانی برای پرینئوپلاستی مناسبند؟

زنانی که زایمان دوم داشته اند، ژنیتک و سن، ممکن است مشکل ارگاسم داشته باشند، و آن اصطکاک لازم در واژن شان در رابطه جنسی ایجاد نشود؛ این افراد برای انجام پرینئوپلاستی مناسب می باشند. اغلب، ظاهر دهانه واژن که ممکن است قسمت داخلی واژن را نیز نشان دهد، بخشی دیگر از مشکل می باشند. بسیاری از آن هایی چنین عملی را می خواهند انجام دهند، تمرینات بسیاری را برای تقویت عضلات کف لگن انجام داده اند، اما ناموفق بوده است.

چطور یک متخصص و جراح زیبایی واژن پیدا کنیم؟

پرینئوپلاستی برای سفت کردن واژن و بهبود عملکرد جنسی انجام می شود و با کالپورافی کفل یا ترمیم ساده کفل فرق دارد. متخصص و جراح زیبایی واژنی که می خواهید نزد او مراجعه کنید، باید دارای شرایط زیر باشد :

  1. دارای برد تخصصی باشد. این برد متعلق به کسانی می باشد که آناتومی دیواره واژن شان در امنیت باشد.
  2. تمرینات خاصی برای کف لگن، سفت کردن واژن و بهبود عملکرد جنسی به بیمار بدهند. این بخشی از پرینئوپلاستی ژنیتال می باشد. مسئله بی اختیاری ادراری در همان زمان می تواند تصحیح شود، اما هدف اولیه بهبود عملکرد جنسی است.
  3. حداقل ۱۰ مورد پرینئوپلاستی برای افزایش عملکرد جنسی انجام داده باشد.

جراحی پرینئوپلاستی چطور انجام می شود؟

یک برش الماسی شکل یا لوزی مانند داده می شود، این برش از بالای برآمدگی دیواره واژن شروع می شود، بعد از آن برشی به موقعیت ساعت ۴ تا ۸ می دهند، این برش در حلقه هایمنال قدیمی و دهانه واژن ایجاد شده، سپس دوباره به بالای مقعد می رسند. همه سطح پوست در برش الماس شکل، و در دو طرف واژن، در وستیبول ولوو و نیز روی پرینیوم برداشته می شوند. بعد از آن پوست واژن و دهانه واژن تا پشت فاسیای کف لگن برداشته می شوند، همه جاهای زخم بافت های قدیمی ناشی از اپیزوتومی ها یا برش ها، برداشته می شوند.

درمان پرینورافی یا پرینئوپلاستی

دوباره ماهیچه ها به دقت به جای خود برمی گردند. سپس فاسیا  برگردانده می شود، مثل یک پتو، به مرکز برمی گردد تا ماهیچه ها را پوشش دهد. هر پوست اضافه ای هم برداشته می شود، و برش ها به دقت بسته می شوند.

آمادگی برای جراحی

بعد از انتخاب جراح زیبایی واژن تان، نوبت به مهمترین بخش از جراحی، یعنی خودتان می رسد. اگر یائسه شدید یا هنوز نشدید، دیواره های واژن به احتمال زیاد تحت استروژن سازی باید باشند، مگر اینکه قبلا استروژن تراپی کرده باشید. اگر درمان نکرده باشید، احتمالا جراح برایتان تجویز می کند، در نتیجه می توان قدرت و ظرفیت بهبودی واژن را با استفاده از استروژن های داخل واژن بالاتر برد. معمولا یک ماه است، اما می تواند تا ۲ الی ۳ ماه بعد از جراحی ادامه داشته باشد. یک جراح پلاستیک واژینال خوب از این موضوع آگاه است و پیشنهاد هم می دهد.

جراحتان باید به دقت برایتان توضیح دهد که چه فعالیت هایی باید انجام دهد و چه فعالیت هایی نباید در هفته های بعد از جراحی انجام دهد. قبل از جراحی زمانیست برای برنامه ریزی برای هرگونه قراری برا ریکاوری. داشتن یک رژیم غذایی غنی از کربوهیدرات و پروتئین، نوشیدن مقدار زیاد آب و شرکت در یک برنامه ورزشی هوازی به شما در بهبودی تان کمک می کند.

بسیاری از پزشکان هم قبل از جراحی آنتی بیوتیک تزریق می کنند، یا برای مدت کوتاهی آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می کنند که تا یکی دو روز بعد از جراحی باید مصرف کرد.

جراحی فقط نیمی از کار می باشد. بعد از جراحی باید به فکر تمرین های فیزیوتراپی باشید تا عضلات کف لگن تقویت شوند. اگر قادر به انجام این کار قبل از جراحی، به مدت حداقل یک ماه یا بیشتر باشید، جراحی برایتان راحت تر خواهد بود.

تماس با ما
آدرس مطب