علت لگن دردهای زنان چیست؟

علائم یائسگی
علائم دوران یائسگی در خانم ها چیست؟
۱۳۹۷-۰۷-۱۰
واکسیناسیون در دوران بارداری
آیا واکسیناسیون در دوران بارداری توصیه می شود؟
۱۳۹۷-۰۷-۱۵
نمایش همه
علت دردهای مزمن لگن چیست

علت دردهای مزمن لگن چیست

تشخیص دردهای مزمن لگنی :

برای اینکه فهمید چه چیزی باعث دردهای مزمن لگنی شده است، اغلب باید فرایندی صورت گیرد که به خاطر اختلالات متعددی منجر به درد لگنی شده، باید توسط یک پزشک متخصص زنان و زایمان صورت گیرد.

علاوه بر صحبتی که با پزشک درباره درد، سابقه سلامت شخص و سابقه خانوادگی اش می شود، پزشک از او درباره کلیه دردرها و دیگر علائمش می پرسد.

تشخیص علت دردهای مزمن لگنی به چه صورت انجام می گیرد؟

آزمایشات یا معاینات پزشک که در صورت داشتن دردهای مزمن لگنی امکان دارد توصیه شود شامل :

معاینه لگن : این معاینه علائم عفونت، رشد غیر طبیعی یا دردهای عضله ای کف لگن را نشان می دهد. پزشک مناطق حساس را چک می کند. باید به پزشک اجازه داد تا در صورتی که فرد هر گونه دردی در طی معاینه حس می کند، متوجه شود، خصوصا در صورتی که درد شبیه دردی است که تجربه کرده است.

آزمایش های آزمایشگاهی : در طی معاینه لگن، پزشک شاید بخاطر وجود عفونت، مثل کلامیدیا یا سوزاک آزمایش دهد. پزشک آزمایش خون هم در نظر بگیرد، جهت بررسی اینکه تعداد گلبول های قرمز چقدر است و آزمایش ادرار هم به جهت وجود هر گونه عفونت ادراری.

علت دردهای مزمن لگنی چیست

دیگر آزمایشات تصویربرداری : پزشک تصویربرداری شکمی، توموگرافی کامپیوتری(سی تی اسکن) یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI)  توصیه می کند، تا به تشخیص رشد یا ساختاری غیر طبیعی در شکم بپردازد.

لاپاروسکوپی : در طی این روش جراحی، پزشک می تواند بخش کوچکی از شکم را برش دهد و لوله ای نازک که دوربین به آن متصل است (به نام لاپاروسکوپ) را به داخل شکم بفرستد. لاپاروسکوپ به پزشک اجازه می دهد تا ارگان های لگنی را ببیند و بافت های شکمی یا هر گونه عفونتی را بررسی کند. این روش به خصوص برای تشخیص اندومتریوز و بیماری های مزمن التهابی لگن مفید می باشد.

تماس با ما
آدرس مطب