تمرینات کگل برای چه چیزی مفید است؟

خشکی واژن یا آتروفی واژن
آتروفی واژن به چه علت رخ می دهد؟
۱۳۹۷-۰۷-۰۱
درمان پرینورافی یا پرینئوپلاستی
درمان شلی واژن یا پرینورافی
۱۳۹۷-۰۷-۰۵
نمایش همه
مزایای تمرینات کگل

مزایای تمرینات کگل

از تمرینات کگل چه می دانید؟

بعد از زایمان دیده می شود که بسیاری از خانم ها دچار افتادگی لگن یا مثانه و رحم می شوند. اما در کنار اینکه قرار است جراحی زیبایی واژن انجام شود، بدنیست علاوه بر جراحی واژن تمریناتی هم در جهت بهبود این عارضه نیز انجام گیرد.

تمرینات کگل :

تمرینات کگل

برای زیباسازی و جوانسازی واژن تمرینات کگل بسیار تاثیرگذار هستند. همچنین این تمرینات به پیشگیری و کنترل بی اختیاری ادراری و دیگر مسائلی که مربوط به مشکلات کف لگن می باشد، نیز کمک می کنند.

در واقع تمرینات کگل با تقویت عضلات کف لگن، که از رحم، مثانه و روده کوچک و راست نگهداری می کند، پشتیبانی می کند. با انجام چنین تمریناتی که با عنوان تمرینات کف لگن هم معروف هستند، در هر زمان و موقعی می توانید این کار را انجام دهید. دستورالعملی که مرحله به مرحله گفته شده است را انجام داده و باید دنبال کرد.

فاکتورهای مهمی هستند که می توانند منجر به ضعف عضلات کف لگن شوند، مثل بارداری، زایمان، جراحی، بالا رفتن سن، داشتن یبوست و فشاری که بر اثر سرفه های مکرر وارد می شود، همچنین اضافه وزن هم می تواند عاملی برای افتادگی مثانه و رحم و یا ضعف عضلات کف لگن شود.

مزایایی که تمرینات کگل به دنبال دارد چیست؟!

در صورتی که انجام شود ، می تواند موارد زیر را کاهش دهد :

  • نشت ادرار زمانی که خانمی سرفه می کند، می خندد یا عطسه می کند (روی بی اختیاری تاکید دارد)
  • نیاز اورژانسی به تخلیه مثانه درست قبل از اینکه این بی اختیاری منجر به نشت ادرار شود.
  • رفتن مدفوع(یا بی اختیاری مدفوع)
  • با تمرینات کگل در طی دوران بارداری یا حتی بعد از زایمان هم می توان از بی اختیاری ادراری نیز جلوگیری کرد.

باید به یاد داشت که این تمرینات برای آن هایی که بی اختیاری ادراری شدید دارند، مثلا به هنگام سرفه یا عطسه و یا خنده زیاد، نمی توانند ادرارشان را کنترل کنند، کمتر کارساز است. در واقع برای آن هایی هم که به خاطر مثانه پر بی اختیاری دارند و توانایی کنترل ندارند نیز خیلی مفید نیست.

تماس با ما
آدرس مطب